Radamel Falcao için Transfer Açıklaması

River Plate kulübünden de Falcao ile ilgili açıklama geldi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında liglerdeki arada transfer iddiaları resmen birbirini kovalıyor. Süper Ligde 4 büyük kulüpde transfer söylentileri çokça meydana gelirken, en ilgi çekici iddia Galatasaray’ın Monaco’dan zorlu bir çekişme sonucu kadrosuna kattığı Radamel Falcao gelmişti.

Kolombiyalı yıldız golcü ile ilgili Arap basınında çokça haber çıkmış, Al-Hilal çalıştırıcısı Razvan Lucescu’nun Falcao’yu kadroda görmeyi çok istediği, gerek görülürse Türkiye’de aldığı paranın iki katının verilmesini talep ettiği yazılmıştı. Yaşanan bu gelişmelerin ardındanda oyuncunun menajeri Jorge Mendes yaptığı açıklama içerisinde çıkan haberleri tabi ki ben de görüyorum. Fakat gerçekler yazıldığı gibi değil” şeklinde konuşmuştu.

“SÖZ KONUSU DEĞİL”

Portekizli menajer, “Falcao, futbol yaşamı süresince çok büyük başarılar ve çok büyük paralar kazandı. Bu kariyere ulaşan bir futbolcu, bilhassa maddi anlamda çok bir amaç kalmıyor. Radamel Falcao ve ailesinin İstanbul’da çok mutlu olduğunu biliyorum. Hem de Galatasaray harika bir kulüp. Üstelik Falcao’nun devam eden bir mukavelesi bulunuyor. Size şunu söyleyebilirim ki mutlaka transfer gibi bir alternatif söz konusu değil” yorumunda bulunmuştu.

“DÖNME İHTİMALİ DÜŞÜK”

Bu haberlerin çıkmasının ardından River Plate Yöneticisi Enzo Francescoli, Galatasaray’dan Radamel Falcao’nun transfer süreciyle ilgili konuştu ve “Zor fakat oyuncuya bağlı” mesajını yolladı. Francescoli, “Herkes hayal kurmakta serbest fakat Falcao, Higuain ya da şu anda Avrupa’da olan rastgele bir oyuncunun geri dönme ihtimali, bizim futbolumuzla onların içersinde var olduğu şartlar arasındaki olağanüstü fark nedeniyle çok düşük.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 1 =