Devlet Hastanesi Koronavirüs Nedeniyle Kapatıldı

Manisa Valiliği, Saruhanlı Devlet Hastanesinde, aralarında doktor, hemşire ve ambulans şoförü olmak üzere çok sayıda çalışan üzerinde yapılan Covid-19 testlerinin pozitif çıkması neticesinde hastanenin poliklinik ve yataklı servislerinin geçici bir süreliğine kapatıldığını açıkladı. Koronavirüs Testi pozitif çıkan sağlık çalışanları, Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi içerisinde tedavi altına alındı.

Saruhanlı Devlet Hastanesi poliklinikleri koronavirüs nedeniyle kapatıldı

Manisa’nın Saruhanlı ilçesindeki Devlet Hastanesi içerisinde çok sayıda sağlık çalışanında Covid-19 testi pozitif çıkması üstüne valilik tarafından hastanenin poliklinik ile yataklı servislerinin kapatıldığı bildirildi. Hastanenin yalnızca acil servis bölümünün hizmete devam ettiği açıklandı.

SADECE ACİL SERVİS HİZMETE DEVAM EDECEK

Manisa Valiliği’nden gelen açıklama şu şekilde:

“İlimiz Saruhanlı İlçesi Devlet Hastanesinde görev yapmakta olan personelde Covid-19 vakalarında artış tespit edilmesi üzerine, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanlığı ve Saruhanlı Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Komitesinin kararı ile Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla Saruhanlı Devlet Hastanesi yataklı servisleri ve polikliniklerde verilen sağlık hizmetlerine geçici süreliğine ara verilmiş, hastanede yatan hastalar gerekli önlemler alınarak Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesine sevk edilmiştir. Covid-19 testi pozitif çıkan hastane personeli tedavi altına alınmış, pozitif vaka temaslılarına ilişkin filyasyon çalışmaları başlatılmıştır. Bu süreçte hastanede acil servis hizmetleri verilmeye devam edecek olup, acil servise başvuran hastaların kontrolleri hastane bahçesine kurulan triaj çadırında yapılacaktır”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + 10 =