Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı Sonrası Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle;

Ülkesine ve halkına hizmet amacıyla koşturan kamu görevlilerine pusu kuranları, darp edenleri katiyen unutmayacağız.

Milletvekili piyasası kurmaktan terör örgütleri ile ittifaka her türlü kepazeliği sergileyenler amacıyla yolun sonu gözükmüştür. Ülkenin ortak değerlerini istismar edenlerin foyaları birer birer meydana çıkıyor.

Siyasette kurdukları ittifakı sahada devlete, kamu görevlilerine, mazlumlara saldırmak üzere genişletenlerin hesabını milletimiz sandıkta görecektir.

Kabine Toplantımızın en mühim hususu koronavirüsle alakalı ilerlemelerdi. Yapmamız gereken yaşamımızı salgın gerçeğine göre tekrar düzenlemektir. Hayatımızı bundan sonra salgın hastalıklara karşı önlem öncelikli yeni düzene göre düzenlemeliyiz. Bu yeni devresi denetimli sosyal yaşam olarak adlandırıyoruz. Maske kullanmayı bağımlılık durumuna getireceğiz. Diğer insanlarla aramızda 1 buçuk-2 metre fiziki Aralık bırakmaya özen göstereceğiz.

(Başakkent’deki kent hastanesi) Bu hastanemizin ismini Başakkent Çam ve Sakura Şehir Hastanesi olarak belirledik.

Hastalığın yayılma süratini denetim altına alma sistemimiz takdirle takip ediliyor. Her gün şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşılan bilgiler yatay bir çizgiye geçtiğimizi gösteriyor. Yeni olay süratini kesmemiz gerekiyor.

Salgının seyrinde olumsuz yönde bir ilerleme olursa birtakım önlemleri çok daha sert şekilde yapmak mecburiyetinde kalabiliriz.

Arife gününden bayramın son gününe kadar 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

15 şehrimiz amacıyla geçerli olan giriş-çıkış kısıtlaması kararı 15 gün uzatıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × one =