“A Quiet Place”in Senaristleri ve Sam Raimi’den Bilim-Kurgu Müjdesi

Sony Pictures, “A Quiet Place” yazarları olan Scott Beck ve Bryan Woods’un orijinal senaryolarını yazmak, yönetmek ve üretmek amacıyla hazırladığı başlıksız bir bilimkurgu gerilim filmini satın aldı. İkili, Raimi Productions hakkında Debbie Liebling’le eş zamanlı üretecek ve Sam Raimi ile Zainab Azizi’nin eş güdümlü yeni oluşturdukları şirket ile ilgili prodüksiyon yapacak.

Beck ve Woods, bu projeyle tekrar Raimi ile çalışmış olacak. İkili, yakın vakitte Raimi’nin Quibi dizisi “50 State of Fright”ın bir kısmını yazdı ve yönetti. Raimi, “Raimi Productions, Scott Beck ve Bryan Woods’la işbirliği gerçekleştirmekten gurur duyuyor. Quibi’deki deneyimimizde bütün beklentileri aştılar ve onların parlak hikayelerine son derece güveniyoruz. Sony Pictures’taki ortaklarımızla bir kez daha güçlerimizi birleştirmekten onur ve gurur duyuyorum. Dünyayla paylaşmak amacıyla sabırsızlandığımız vahşi ve heyecan verici bir hikayemiz var.”

Beck ve Woods ise; “A Quiet Place’ten sonra orijinal fikirlerin ekosistemine tekrar yatırım yapma sorumluluğumuz olduğunu biliyorduk. Yeni hikayeler başlatmak isteyen bir stüdyoyla ortak olmaktan gurur duyuyoruz. Raimi Productions’taki yapım ekibimiz, senaryosunu tanıtmadan evvel vizyonumuzu geliştirmeye yardımcı oldu. Sam Raimi yalnızca kahramanlarımızdan biri değil, aynı vakitte hem bağımsız filmde, hem de gişe rekorları kıran filmlerde başarılı olmasını kanıtlamış usta bir film yapımcısı. Büyük stüdyo film yapımcılığına geçmemize yardımcı olacak daha kusursuz bir akıl hocası düşünemiyoruz.” dedi.

Bu, Raimi Productions’ın yakın sürede stüdyoya sattığı üçüncü film. Raimi Productions’ın ortaya koyduğu son film Alexandre Aja’ın Paramount ile yaptığı “Crawl” filmiydi. Beck ve Woods, Paramount’un “A Quiet Place” isimli orijinal senaryosuyla 2018 senesinde 340 milyon dolarlık ticari bir başarının sahibi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 5 =